La început de an școlar, Clubul Rotary Arad Cetate s-a alăturat inițiativei Interact Arad Cetate, de a sprijini educația în comunitatea noastră, cu precădere în ce privește copiii provenind din medii defavorizate, prin implicarea în cadrul proiectului „Ghiozdanul de școală”.
Au fost achiziționate 177 de ghiozdane complet echipate pentru școală, de la caiete, penar, stilou, pix, creioane la toate rechizitele școlare necesare, iar în data de 12 septembrie 2023, membrii ai Clubului Rotary Arad Cetate și Interact Arad Cetate au împărțit ghiozdanele elevilor din localitățile arădene Covăsânț, Milova și Odvoș.
Implicarea, organizarea și dăruirea tuturor celor implicați în cadrul proiectului „Ghiozdanului de școală” au fost răsplătite prin zâmbetul și bucuria celor mici, prin momente de suflet și clipe de emoție.
Mult succes în noul an școlar!