În data de 1 octombrie 2022, a avut loc Ceremonia de Chartare a clubului Rotary eClub Tirana Cosmopolitan, la inițiativa reprezentantului Rotary International pentru Albania și Kosovo, d-nul P.D.G. Radu Popescu, eClub înființat de d-nul Ndrec Llusku, membru fondator al Clubului Rotary Tirana Internațional.
O delegație compusă din 52 colegi rotarieni din Rotary District 2241 – România și Republica Moldova, împreună cu d-nul D.G. Florin Mărginean, au participat la acest eveniment marcant, ce deschide noi oportunități de implicare socială în comunitate, întărind prietenia, toleranța și respectul față de semeni.
Clubul Rotary Arad Cetate a fost reprezentat la acest moment festiv de colegii noștri, d-na Lidia Begher și d-nul Dorin Begher.